חמשת החושים או מה הקשר בין 'חושים טובים' להצלחה עסקית ורומנטית

שאלתם את עצמכם פעם למה נועדו החושים שלנו?

בואו נלך אחורה בשרשרת המזון ונשאל את אותה השאלה – למה נועדו חושיהם של בעלי החיים?

הישרדות!!! עוד בתקופות קדומות ופרימיטיביות נעשה שימוש בחושים על-מנת להשאר בחיים – למצוא טרף מחד ולהיות ערים לטורף מסוכן, מאידך.

משחר ההיסטוריה ועד היום, חמשת חושינו: ראיה, שמיעה, טעם, ריח ומישוש עומדים לעזרתנו בעתות שונות. הם מנחים אותנו, משפיעים עלינו בגיבוש דעה ראשונית על האחר, מובילים אותנו במודע או שלא במודע לקבלת החלטות ומשליכים על שלושת מעגלי חיינו: משפחה, חברה ועבודה.

מהו חוש טוב?

המושג 'חוש טוב' יכול להיות מתורגם פעם אחת ליכולת מובחנת של אחד מבין חמשת החושים ופעם שנייה, יכול להתפרש כאותה יכולת על-חושית או כסוג של אינטואיציה שאנשים שבורכו בה מעידים על עצמם שהם חשים תחושות פנימיות חזקות ביחס לאירועים ואנשים.

'חושים טובים' יכולים לשרת אותנו במישורים שונים: במציאת שותפים עסקיים ראויים, שותפים לחיים, חברים נאמנים ועוד.

אז אם בפרטנרים רומנטיים עסקינן, האם כדאי לנו להאמין לאותם יצרני בשמים המבטיחים לנו שבזכות הבושם שלהם, נזכה באהבה? האם בושם יכול לעורר תגובה פורומונית (לאותת לנו על בני זוג פוטנציאליים)? קרוב לוודאי שלא והסיבה לכך היא שאותו איבר בגוף האחראי על קליטת פורומונים – איבר יעקובסון – קיים אצל בעלי חיים אך התנוון אצלנו בני האדם.

ובכל זאת, קיימת הוכחה מדעית לקשר בין שימוש בחושים לזוגיות. כך לדוגמא, נמצא שחוש הריח משרת אותנו בבחירת בני זוג 'מתאימים' וליתר דיוק, כאלו הנכונים לנו יותר מבחינת פריון. מסתבר שגברים נמשכים יותר לנשים המצויות בזמן הביוץ ובהתאמה, נשים שנמצאות בזמן הסמוך לביוץ, ימשכו לאותם גברים 'המתאימים' להן לזיווג, קרי יפים (סימטריים) ובעלי שונות גנטית כמה שיותר מובחנת מהן, על-מנת להקטין את הסיכוי לקרבת דם.

בכל המדובר בחושים, לכל אחד ואחת מאתנו יש תנאי פתיחה שונים: יהיו אנשים שחושיהם חדים יותר ביחס לאחרים, כאלו שחושים מסויימים דומיננטיים אצלם יותר ואחרים, שחוו ירידה באיכות החושית לאורך השנים. מה שנכון לגבי כולנו הוא שבמידה ונהיה ערניים לסביבתנו, נחדד את הקולטנים שלנו ונשכיל להשתמש בחושינו, נוכל לא רק להיטיב בבחירות שאנו עושים, אלא גם, לשלוט באופן בו אנחנו נתפסים על-ידי אחרים ובבחירותיהם שלהם – נוכל למנף ולקדם את עצמנו ואת דימויינו עסקית וחברתית.

צרו קשר לפרטים נוספים והזמנות:

michal@lesser.co.il

0544-746314

צרו קשר לפרטים נוספים והזמנות: