הרצאות לילדים ולנוער

פרזנטציה, לא למבוגרים בלבד

בני נוער על הבמה

עמידה מול קהל – רלוונטי רק למבוגרים? כל מי שהגיע לכאן, סבור כנראה אחרת.

האמת היא, שלדבר מול אנשים זו מיומנות נרכשת, הדורשת כיום אפילו עוד יותר טיפוח ותשומת לב. התחרות הבלתי פוסקת על הקשב של בן שיחנו (כשהטלפון הנייד ברקע), היכולת לנהל שיחה בשלב ראשון בארבע עיניים ובהמשך מול פורום רחב, דורשות תחזוקה כבר מגיל צעיר.

אני מאמינה שמיומנות זו צריכה לקבל משנה חשיבות כבר בביה"ס היסודי ובוודאי בחטיבה ובתיכון וכל זאת כהכנה לקראת מיונים לצבא, ראיונות עבודה, העברת מצגות במקום העבודה, פיתוח כישורי מנהיגות וכאמור היכולת הבסיסית לנהל שיחה.

במסגרת תחרויות רטוריקה ויזמות בהן לקחתי חלק כמנטורית וכמנחה לתחום הפרזנטציה, מצאתי לנכון לפתח מערך הדרכה המביא את עולם העמידה מול קהל, באופן נגיש ומותאם לגילאי ביה"ס ולבני הנוער. אני מאמינה כי כל הילדים הם סקרנים ושופעים ברעיונות הבאים להם באופן טבעי מהקרביים. מטרתי היא לתת להם כלים כיצד לדבר בכיתה, לשאול שאלות, לקיים דיון, לשכנע ולהניע לפעולה, כל זאת תוך שימוש באמצעים רטוריים/חזותיים, שפת גוף וקול.

כדי לייצר אצל הילדים סקרנות ועניין ברזי עולם הפרזנטציה והעמידה מול קהל, הנגשתי עבורם את הנושא וחיברתי אותו אל עולם התוכן והדמויות איתם הם מזוהים – כיצד משתמש 'החץ' (Arrow) בקול שלו כדי להישמע מאיים ואיזה קולות גורמים לצד השני להקשיב לנו? מה ההבדל בין היציבה של Flash לזו של Wonder Woman? ומה משדר ביטחון לסביבה? וכיצד שילוב סיפורים וחוש הומור יכול לשכנע ולהניע לפעולה?

אשמח לתאם עמכם פגישה ולבחון אתכם את האפשרות לשלב תכני העשרה ופיתוח מיומנויות בתחום הפרזנטציה והעמידה מול קהל.

צרו קשר לפרטים נוספים והזמנות:

michal@lesser.co.il   |  0544-746314

שאלות ותשובות

סדנאות מועברות בד"כ לקבוצות של עד 15 אנשים וכוללת סימולציות, הדגמות ובהתאם לצורך גם צילום בווידיאו (לטובת הדמיה). ההרצאות מתאימות לכל גודל של קהל, מועברות בצורה חוויתית ומכוונות להעברת ידע לקהל.

בוודאי. ניתן לשלב בין כל הנושאים בהם מתמחה מיכל ובהתאם לצורך שעולה – תקשורת בינאישית, פרזנטציה ועמידה מול קהל, הבנייה ומיקוד מסר, נטוורקינג ומינגלינג והצגה עצמית.

עוד לפני פגישת הייעוץ, נערכת שיחה טלפונית מקדימה בה נעשה תאום ציפיות ומיכל לסר מבינה מה הצורך של הלקוח – עבודה על שפת גוף, שימוש נכון בקול, פחד במה, הבנייה ומיקוד המסר או הצגה עצמית. כפועל יוצא לכך, יינתנו משימות לביצוע עוד בטרם הפגישה ועל מנת שזו תהיה כמה שיותר אפקטיבית ועניינית. הפגישה נמשכת שעתיים, כוללת צילום ווידיאו (לטובת הדמיה) ובסיומה מחליטים במשותף האם ובכמה פגישות נוספות יש צורך. תוך כדי התהליך ולאורך כל אורכו מיכל זמינה לשאלות, לעזרה ולהתייעצות לגבי המצגת, הבניית המסר וההגשה.

יצאתי כעת מהרצאה של מיכל בננוצ'קה, על פרזנטציה ועמידה בפני קהל, בנוסף למפגש אישי ראשון ובהחלט לא אחרון שלי איתה, על הרצאה שאני מפתחת. כמות הידע הייתה מבורכת, יצאתי עם הרבה מאוד כלים מעשיים, ליישום גם ברמת התוכן וגם ברמת ההגשה. הייתי משוכנעת שבגלל שאני מגיעה עם הרבה ניסיון על במה בתחום התיאטרון, לא יהיה הרבה שתוכל לחדש שלי, יצאתי מהמפגש נפעמת, ומחכה כבר ליישום של הכל בהרצאת “מראות” הקרובה. ללא ספק מתכוונת להמשיך ללמוד ולהתמקצע ממנה ולקבל השראה מהתשוקה, המקצועיות הבלתי מתפשרת, וההומור בו הכל מתובל. עונג צרוף.

אפרת דורון

צרו קשר לפרטים נוספים והזמנות:

michal@lesser.co.il  |  0544-746314