פרזנטציה בזום

על פרזנטציה מרחוק או במילים אחרות, פרזנטציה קורונה סטייל, אבל לא רק…

אם מישהו היה אומר לי לפני חודשיים שהוא ממש מתגעגע להורים שלו, כנראה ששיחת ווידיאו איתם לא הייתה ההצעה הראשונה שהייתי מעלה בפניו.
אם מישהו היה מספר לי שהוא צריך להעביר סדנה לקבוצת אנשים, כנראה שעל זום לא הייתי חושבת כפלטפורמה ראשונה, אלא על חלל פיזי כלשהו.
ואם מישהו היה אומר לי לפני חצי שנה שבעוד ארבעה חודשים, תהיה לכל משפחה בבית ישראל, אפשרות לבלות יחד זמן איכות 24/7 למשך זמן בלתי ידוע, לזה כנראה לא הייתי רוצה להאמין😊
נראה שהרבה דברים בלתי צפויים קורים לנו, אפשר לראות בזה סימן, זרז לעשייה עסקית דיגיטלית שבכל מקרה חשבנו להגיע אליה, או פשוט מצב שאין לנו ברירה אלא להיערך אליו.

אז מה הקשר בין פרזנטציה לדיגיטציה?
חשבנו שיהיה נכון לפתוח את הקהילה שלנו 'פרזנטציה להמונים', עם כמה טיפים להעברת מסרים מוצלחים בווידיאו (זום, ווטסאפ ואחרים).

היערכות מוקדמת – קבעו עם הלקוח או כל מי שאמור לקחת חלק בשיחה זמן מוגדר מראש ועדיף שעה עגולה שיהיה קל לזכור. שלחו זימון דרך המייל ותזכרו כמה שעות לפני, כי אחרי הכל כולנו בכל זאת בלו"ז קורונה.
בדקו את הסאונד של המיקרופון מספיק זמן מראש על מנת לוודא שאין צורך לתקנו או להחליפו לפני תחילת השיחה/הסדנה (סאונד מקוטע/מתכתי, לא יטיב איתכם).
וודאו מראש כי התאורה בחלל שבו אתם מתכננים לבצע את השיחה מוצלחת, רכה ומחמיאה. כמה דקות לפני שהשיחה/סדנה מתחילה, היכנסו לאפליקציה ובדקו את הסאונד והמצלמה (יש בדיקה מקדימה להפעלת השיחה). הכינו את הקבצים שאתם מעוניינים לשתף מראש (ובאותה נשימה וודאו שאין חלוניות שאינכם מעוניינים שיראו, שחושפות את העניינים הפרטיים שלכם).
דאגו לתמונת רקע שתהיה הולמת. פחות נעים בעין לראות ארון ספרים מבולגן, או את המקרר עם המגנטים מהחתונה של הבת דודה. ניתן לבחור תמונות רקע מתוך אפשרויות הבחירה שהאפליקציה מציעה בהגדרות וידאו – Virtual Background.
מיקום המצלמה – מקמו את המצלמה כך שיראו את הפנים שלכם ולא את הצוואר או המצח. חשוב שהזווית של המצלמה תהיה בגובה העיניים. בנוסף, כדאי להיות במרחק מסוים מהמצלמה, כדי שהצילום יהיה פחות או יותר מגובה המותניים או החזה ואנו נראה יותר פרופורציונאליים.
הקדישו מחשבה לנראות שלכם – מה שאתם לובשים בחלק העליון של הגוף, איפור קל שאיתו תראו חיוניים ושיער מסודר. יש אפילו אפשרות לתוספת מייקאפ וירטואלית באמצעות התכונה Touch Up My Appearance שנמצאת בהגדרות.
רוצים ללמוד מפגישת הזום שלכם, או אולי לייצר מוצר דיגיטאלי שישמש אתכם בהמשך? ניתן להקליט ואפילו לתמלל את מה שנאמר בשיחה.
שילוב מצגת – במידה ואתם מעבירים תוכן מקצועי, תשקלו בחיוב לשלב מצגת (באמצעות אפשרות השיתוף שבתוכנה). ידוע ש 85% מהאנשים מעדיפים מסרים חזותיים על פני מסרים מילוליים וכשמצגת בנויה נכון, מוקפדת ומעוצבת, מינימליסטית (מילה, מספר, תמונה) ומחזקת את המסר המילולי, זה עוזר בתהליכי הטמעה והנעה לפעולה. מה שחשוב זה לעשות את המעברים בין הקטעים שבהם אתם מדברים אל הקטעים שבהם אתם מראים את המצגת בצורה חלקה ובאופן כזה שהקשב של המאזינים נשמר ומנותב למקום הנכון – אליכם או אל המצגת, עם מינימום תחרות.

והכי חשוב, תהנו מהדרך. יש לנו אפשרות להעביר כמעט כל מסר דרך הפלטפורמה הזו ואפילו לעשות את זה נהדר!
שיהיה המון בהצלחה😊

צרו קשר לפרטים נוספים והזמנות: